KİMİZ ?

SAM Araştırma Danışmanlık ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş. 1994 yılında İstanbul Levent’te kurulmuştur. ESOMAR üyesi olan araştırma şirketi yirmi üç yıldır bütün ülke düzeyinde saha organizasyonu yapmaktadır.

Başlıca siyasal, sosyal ve kurumsal araştırmalar yapan şirketin birçok uluslararası ve/veya akademik projede ortaklığı bulunmaktadır. SAM bunların yanı sıra hane halkı, medya ve marka konumlandırma araştırmaları da yapmaktadır.
SAM araştırma bağımsız ve tarafsızdır. Araştırmanın soru formu hazırlığından danışmanlığa değin tüm aşamalarını bünyesinde barındıran tam hizmet kuruluşudur. Siyaset bilimi, sosyoloji ve ekonomi dallarında uzmanlaşmış araştırmacılardan oluşan profesyonel kadrosuyla hızlı ve güvenilir bilgi toplar ve derinliğine analiz yapar. 

SAM Araştırma daha hızlı ve daha güvenilir analizler yapabilmek için sektöründeki tüm yenilikçi ve teknolojik gelişmeleri takip eder. Anketleri tablet/laptop gibi taşınabilir bilişim cihazları üzerinden yaparak hem veri giriş sürecini hızlandırır hem de kontrol sürecini güçlendir. Her araştırmada saha ekipleri bölge ofisleri tarafından anketör ve süpervizör temelinde kapsamlı bir kontrole tabi tutulur. SAM Araştırma’nın anketörlere sağladığı tabletler mobil takip sistemi üzerinden eşzamanlı olarak takip edilir. Ardından IP adresi, süre, yer ve tutarsızlık kontrolleri yapılır. Görüşmelerin en az yüzde 35’i de sistematik telefon kontrolünden geçer. SAM ekibi araştırmalarında teknoloji ve masa başı çalışmaları sentezleyerek titizlikle raporlama yapar.

REFERANSLAR

YEREL YÖNETİMLER

medya kuruluşları

sivil toplum kuruluşları

eğitim kurumları

kamu kurumları

uluslararası kuruluşlar

bankalar

özel şirketler

inşaat firmaları